V Mexiku sestřelili policejní vrtulník, úřady viní za smrt čtyř lidí místní gang

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
7. 9. 2016 17:52
Patrně členové místního zločineckého gangu sestřelili policejní vrtulník v západní části Mexika a způsobili smrt čtyř lidí na palubě. Informovala o tom ve středu agentura AFP, podle níž úřady hypotézu o sestřelení stroje dosud oficiálně nepotvrdily. Drogové kartely na letadla bezpečnostních složek však už v minulosti několikrát útočily.
Mexická policie.
Mexická policie. | Foto: Reuters

Mexiko - V zemědělské oblasti západomexického státu Michoacán se v úterý zřítil policejní vrtulník s pěti lidmi na palubě. Čtyři z nich zahynuli, jeden z policistů s těžkými zraněními přežil.

Úřady zatím útok oficiálně nepotvrdily, patrně za ním ale stál místní zločinecký gang.

V letounu cestovali čtyři policisté a pilot. Policisté letěli do obtížně přístupné oblasti řešit případ vydírání jednoho z místních rolníků zločineckou bandou.

Guvernér Michoacánu Silvano Aureoles nejprve na Twitteru oznámil, že pád byl dílem této kriminální skupiny, později v rozhovoru s místní televizí však zvolil opatrnější tón a prohlásil, že pro potvrzení této teze je nutno počkat na výsledky vyšetřování. Jasno by do případu mohl vnést čtvrtý policista na palubě, který pád s těžkými zraněními přežil.

"V boji proti trestné činnosti neuděláme jediný krok zpět," napsal guvernér na Twitteru a kondoloval příbuzným.

Zločinci za použití raket na vrtulníky bezpečnostních složek zaútočili už několikrát. Při posledním známém incidentu tohoto druhu zahynulo loni ve státě Jalisco sedm vojáků a policista, a to ve stroji, který sestřelil kartel Nueva Generación.

 

Právě se děje

před 38 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy