V metropoli Chile vybuchla nálož v metru. Zranila 14 lidí

ČTK ČTK
9. 9. 2014 6:35
Většina zraněných utrpěla zlomeniny a řezná zranění od střepů. Dopravní podnik nechal ze stanic metra odstranit odpadkové koše.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Santiago de Chile - Nejméně čtrnáct zraněných si vyžádal pondělní bombový útok ve stanici metra v hlavním městě Chile. V noci na úterý o tom informovala agentura DPA.

Útočník prozatím není znám, nejasné je i pozadí výbuchu. Prezidentka země Michelle Bacheletová, která zraněné navštívila v nemocnici, incident tvrdě odsoudila.

V Santiagu se za posledních deset let událo na 200 bombových útoků, k odpovědnosti se podle BBC nejčastěji přihlásily anarchistické skupiny.

Z metra byly odstraněny koše

Nálož explodovala v odpadkovém koši ve stanici nad vojenskou školou.

Bacheletová čin označila za hanebný a zdůraznila, že Chile je stále bezpečnou zemí. Většina zraněných utrpěla zlomeniny a řezná zranění od střepů.

V červenci explodovala trhavina na téže lince metra, tehdy ale nikdo nebyl zraněn. Vláda poté nařídila přísnější kontroly na trasách hromadné dopravy.

Po pondělním útoku nechal dopravní podnik ze stanic metra odstranit odpadkové koše.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy