Metan už neuniká, lidé mohou domů. V Los Angeles se konečně podařilo opravit podzemní plynovod

ČTK ČTK
18. 2. 2016 23:46
Americkým odborníkům se definitivně podařilo opravit poškozený podzemní plynovod, jímž z obrovského úložiště na předměstí Los Angeles několik měsíců unikal metan. Kvůli úniku plynu se muselo evakuovat několik tisíc rodin, které se nyní budou moci vrátit domů, uvedla dnes agentura Reuters. Metan začal z úložiště společnosti South California Gas unikat loni na podzim a losangeleské předměstí Porter Ranch od té doby opustilo téměř 20 000 lidí. Plynařská společnost se místním obyvatelům omluvila a financovala náklady spojené s evakuací, odmítla však, že by rozsah úniku bylo možné označit za katastrofu pro životní prostředí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy