Do vozu ukrajinské velvyslankyně v Londýně najíždělo auto, před ambasádou se střílelo

ČTK ČTK
13. 4. 2019 17:57
Před ukrajinskou ambasádou v Londýně se v sobotu střílelo poté, co zde neznámý pachatel autem dvakrát úmyslně najel do zaparkovaného vozidla velvyslankyně. Řidič byl podle velvyslanectví zadržen, informovala televize Sky News. Policie podle všeho střílela na jeho automobil, nikdo při incidentu nebyl zraněn.
Pachatel najížděl do vozu ukrajinské velvyslankyně v Londýně. | Video: Reuters

Strážci zákona byli na místo činu na západě Londýna přivoláni dopoledne, sdělilo ukrajinské velvyslanectví v oficiálním prohlášení.

"Okamžitě byla přivolána policie a vozidlo podezřelého bylo zablokováno. I přes kroky policie ale útočník znovu zasáhl vozidlo velvyslankyně. Policie byla nucena v reakci zahájit palbu na pachatelovo vozidlo," uvádí se v komuniké.

Velvyslanectví dodává, že podezřelý byl zadržen a odvezen na policejní stanici. Velvyslankyně Natalija Galybarenková v době incidentu nebyla na ambasádě a ani nikdo jiný ze zdejšího personálu údajně nebyl zraněn.

Policie potvrdila, že vzala do vazby muže ve věku okolo 40 let, motiv jeho činu ihned nebyl jasný. Událost nicméně není vyšetřována jako teroristický incident.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Cizinci, kteří v Praze brutálně napadli číšníka, si odsedí pět let ve vězení

Bratři Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let za napadení číšníka. Podle vrchního soudu spáchali ublížení na zdraví, ne pokus o vraždu.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy