reklama
 
 

Do vozu ukrajinské velvyslankyně v Londýně najíždělo auto, před ambasádou se střílelo

13. 4. 2019 17:57
Pachatel najížděl do vozu ukrajinské velvyslankyně v Londýně. | Video: Reuters |  01:04
Před ukrajinskou ambasádou v Londýně se v sobotu střílelo poté, co zde neznámý pachatel autem dvakrát úmyslně najel do zaparkovaného vozidla velvyslankyně. Řidič byl podle velvyslanectví zadržen, informovala televize Sky News. Policie podle všeho střílela na jeho automobil, nikdo při incidentu nebyl zraněn.

Strážci zákona byli na místo činu na západě Londýna přivoláni dopoledne, sdělilo ukrajinské velvyslanectví v oficiálním prohlášení.

"Okamžitě byla přivolána policie a vozidlo podezřelého bylo zablokováno. I přes kroky policie ale útočník znovu zasáhl vozidlo velvyslankyně. Policie byla nucena v reakci zahájit palbu na pachatelovo vozidlo," uvádí se v komuniké.

Velvyslanectví dodává, že podezřelý byl zadržen a odvezen na policejní stanici. Velvyslankyně Natalija Galybarenková v době incidentu nebyla na ambasádě a ani nikdo jiný ze zdejšího personálu údajně nebyl zraněn.

Policie potvrdila, že vzala do vazby muže ve věku okolo 40 let, motiv jeho činu ihned nebyl jasný. Událost nicméně není vyšetřována jako teroristický incident.

autor: ČTK | 13. 4. 2019 17:57

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama