V Libérii se nakazil ebolou americký kameraman

ČTK ČTK
3. 10. 2014 6:53
Podle lékařů je pozitivní, že se na nemoc přišlo brzy.
Foto: Reuters

Los Angeles - Americký kameraman, najatý tento týden v Libérii televizí NBC, se nakazil virem eboly. Odletí do Spojených států, kde se podrobí léčbě. Oznámila to sama stanice na svém webu. Jde zřejmě o prvního amerického novináře, který se ebolou v Libérii nakazil.

NBC najala třiatřicetiletého Američana, působícího na volné noze, v úterý jako záložního kameramana do čtyřčlenného týmu NBC v Monrovii, odkud referuje o epidemii smrtící choroby v západní Africe.

Ve středu se u nového kameramana projevily první symptomy nemoci, únava a bolest. Ve čtvrtek ráno se proto u mezinárodní organizace Lékaři bez hranic podrobil testům. O dvanáct hodin později byl znám výsledek: pozitivní.

"Dobrá zpráva zní, že se na nemoc u našeho kolegy přišlo velice brzy," citovala stanice šéfku svého týmu v Libérii, doktorku Nancy Snydermanovou. Ujistila, že se ona i další členové televizního štábu cítí dobře a nevykazují žádné příznaky onemocnění.

Kameraman bude podle NBC pátým Američanem, evakuovaným po nakažení ebolou ze západní Afriky. V Libérii pracoval na různých projektech poslední tři roky. Na žádost příbuzných kameramanovo jméno nebylo zveřejněno.

Šéfka stanice Deborah Turnessová přislíbila kameramanovi nejlepší možnou péči, jakož i to, že z preventivních důvodů přepraví soukromý letoun zbytek štábu do třítýdenní karantény v USA.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V Brně uhořeli čtyři lidé během nočního požáru železničního vagonu

Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj vagon plný odpadu zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči označují požár za jeden z nejtragičtějších na jižní Moravě za posledních pět let.

Hasiči dostali informaci o požáru v blízkosti Široké ulice kolem 00:30. "Museli jsme natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, abychom se k požáru dostali. Plameny zasáhly starý odstavený železniční vagon mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce," uvedl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy