V letadle do New Yorku se kvůli turbulencím zranilo 32 lidí, jeden si zlomil nohu

ČTK ČTK
10. 3. 2019 6:59
Třicet dva lidí utrpělo zranění při silných turbulencích, do nichž se dostal letoun společnosti Turkish Airlines při letu z Istanbulu do New Yorku nedaleko cílové destinace. Deset ze zraněných bylo převezeno do nemocnice. Informovala o tom v neděli agentura AP. Boeing-777 tureckých aerolinií, na jehož palubě bylo na 340 lidí, se do turbulencí dostal asi 45 minut před přistáním na Kennedyho letišti v New Yorku. Přistát se mu v sobotu v podvečer místního času podařilo bez potíží, uvedla AP. Většina ze 32 zraněných utrpěla pohmožděniny a byla ošetřena na letišti. Jeden člověk si zlomil nohu a spolu s několika dalšími byl převezen do nemocnice.
Letadlo, létání, ilustrační foto
Letadlo, létání, ilustrační foto | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 58 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy