Na ranveji v Las Vegas začalo hořet letadlo British Airways, dvacet zraněných

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 9. 9. 2015 17:50
Letadlu Boeing 777-200 britské letecké společnosti British Airways startujícího z Las Vegas začal z nezjištěných příčin hořet jeden z motorů. Pilot vyslal k řídící věži nouzový signál a oznámil, že musí evakuovat cestující přímo na ranveji. Ačkoli všech 159 cestujících na palubě stihlo stroj včas opustit nouzovými východy pomocí skluzavek, dvě desítky pasažérů musely být ošetřeni v nemocnici. Šlo většinou o lehká zranění způsobená během kvapného výstupu z letadla; někteří se nadýchali kouřových zplodin.
V Las Vegas hořelo letadlo British Airways
V Las Vegas hořelo letadlo British Airways | Foto: Youtube

Las Vegas - Dvě desítky pasažérů musely být po nehodě letounu britské letecké společnosti British Airways ošetřeny v nemocnici v Las Vegas. Letadlu začal během přípravy na start hořet jeden z motorů.

Všech 159 cestujících na palubě stihlo stroj včas opustit nouzovými východy pomocí skluzavek. Příčinu havárie teď vyšetřují americké úřady, informují tamní média.

Motor letadla Boeing 777-200, které mělo odletět do Londýna, se vzňal v úterý odpoledne místního času (v noci na dnešek SELČ) ve chvíli, kdy byl stroj už na rozjezdové dráze. Pilot vyslal k řídící věži nouzový signál a oznámil, že musí evakuovat cestující přímo na ranveji.

V Las Vegas hořelo letadlo British Airways
V Las Vegas hořelo letadlo British Airways | Foto: Youtube

Katastrofální selhání motoru

Podle reportéra britského listu The Guardian Jacoba Steinberga, který byl na palubě, pilot cestujícím oznámil, že šlo o "katastrofální selhání motoru". "Dívali jsme se z oken a zahlédli kouř u křídla. Ucítili jsme to, bylo to jako spálená guma - štiplavé a velmi nepříjemné. V té chvíli se strhla panika," napsal novinář.

Na záběrech z letiště je vidět sloup dýmu valící se z plamenů, k nimž se okamžitě sjeli letištní hasiči. Požár se jim zanedlouho podařilo zlikvidovat.

Dvě desítky lidí byly podle televize NBC převezeny do nemocnice, podle pracovníků letiště šlo většinou o lehká zranění způsobená během kvapného výstupu z letadla; někteří se nadýchali kouřových zplodin. Během dnešního rána byli všichni propuštěni. Aerolinky cestujícím zajistily ubytování v okolních hotelích, než se podaří připravit nový let.

Příčinu havárie začal vyšetřovat americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB), jemuž nabídli spolupráci experti z Boeingu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy