Na ranveji v Las Vegas začalo hořet letadlo British Airways, dvacet zraněných

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 9. 9. 2015 17:50
Letadlu Boeing 777-200 britské letecké společnosti British Airways startujícího z Las Vegas začal z nezjištěných příčin hořet jeden z motorů. Pilot vyslal k řídící věži nouzový signál a oznámil, že musí evakuovat cestující přímo na ranveji. Ačkoli všech 159 cestujících na palubě stihlo stroj včas opustit nouzovými východy pomocí skluzavek, dvě desítky pasažérů musely být ošetřeni v nemocnici. Šlo většinou o lehká zranění způsobená během kvapného výstupu z letadla; někteří se nadýchali kouřových zplodin.
V Las Vegas hořelo letadlo British Airways
V Las Vegas hořelo letadlo British Airways | Foto: Youtube

Las Vegas - Dvě desítky pasažérů musely být po nehodě letounu britské letecké společnosti British Airways ošetřeny v nemocnici v Las Vegas. Letadlu začal během přípravy na start hořet jeden z motorů.

Všech 159 cestujících na palubě stihlo stroj včas opustit nouzovými východy pomocí skluzavek. Příčinu havárie teď vyšetřují americké úřady, informují tamní média.

Motor letadla Boeing 777-200, které mělo odletět do Londýna, se vzňal v úterý odpoledne místního času (v noci na dnešek SELČ) ve chvíli, kdy byl stroj už na rozjezdové dráze. Pilot vyslal k řídící věži nouzový signál a oznámil, že musí evakuovat cestující přímo na ranveji.

V Las Vegas hořelo letadlo British Airways
V Las Vegas hořelo letadlo British Airways | Foto: Youtube

Katastrofální selhání motoru

Podle reportéra britského listu The Guardian Jacoba Steinberga, který byl na palubě, pilot cestujícím oznámil, že šlo o "katastrofální selhání motoru". "Dívali jsme se z oken a zahlédli kouř u křídla. Ucítili jsme to, bylo to jako spálená guma - štiplavé a velmi nepříjemné. V té chvíli se strhla panika," napsal novinář.

Na záběrech z letiště je vidět sloup dýmu valící se z plamenů, k nimž se okamžitě sjeli letištní hasiči. Požár se jim zanedlouho podařilo zlikvidovat.

Dvě desítky lidí byly podle televize NBC převezeny do nemocnice, podle pracovníků letiště šlo většinou o lehká zranění způsobená během kvapného výstupu z letadla; někteří se nadýchali kouřových zplodin. Během dnešního rána byli všichni propuštěni. Aerolinky cestujícím zajistily ubytování v okolních hotelích, než se podaří připravit nový let.

Příčinu havárie začal vyšetřovat americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB), jemuž nabídli spolupráci experti z Boeingu.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy