V Kyjevě vybuchla bomba nastražená v autě, zemřel plukovník vojenské rozvědky

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 27. 6. 2017 13:41
Při explozi výbušniny nastražené v autě zemřel v úterý v Kyjevě plukovník ukrajinské vojenské rozvědky. Uvedlo to ukrajinské ministerstvo obrany. "Při výbuchu zemřel člen vojenské rozvědky ministerstva, plukovník Maxim Šapoval," stojí v prohlášení, které citovala agentura Reuters. Na místě jsou záchranáři i pyrotechnici. Policisté událost vyšetřují jako teroristický čin.
Velitele speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky, plukovníka Maksyma Šapovalova, zabila v Kyjevě nastražená bomba v jeho služebním mercedesu. | Video: Rádio Svobodná Evropa

Kyjev - Velitel speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky, plukovník Maxim Šapoval zemřel v úterý ráno v Kyjevě při výbuchu bomby nastražené v jeho autě. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo obrany.

Atentát se podle ministerstva vnitra vyšetřuje jako teroristický čin. "Je zjevné, že na místě explodovalo výbušné zařízení," uvedl mluvčí ministerstva s tím, že na místo činu prohledávají kriminalisté.

Případ vzhledem k tomu, že se obětí stal voják, nejspíše převezme vojenská prokuratura.

Při výbuchu byl podle mluvčího lehce zraněn i kolemjdoucí starší muž, kterého odvezla sanitka k ošetření. Zraněný se nenachází v ohrožení života, je ale možné, že utrpěl duševní otřes.

Lékaři podle mluvčí kyjevské policie rovněž ošetřili mladou ženu, které střepiny po výbuchu poranily nohy.

Ministerstvo ani policie neuvedly další podrobnosti o atentátu, ani o tom, kdo mohl stát v pozadí.

Server Cenzor.net napsal, že Šapoval velel jednotce, která bojovala "při obraně Ukrajiny před ruskou agresí" v Donbasu na východě země, kde vládní síly od dubna 2014 válčí s Ruskem podporovanými separatisty.

Konflikt si dosud vyžádal na 10 000 mrtvých, avšak bombové útoky v zázemí jsou poměrně řídké.

Naposledy byl při výbuchu bomby v autě v Kyjevě zavražděn loni v červenci investigativní novinář Pavel Šeremet.

 

Právě se děje

Další zprávy