V Kyjevě vybuchla bomba nastražená v autě, zemřel plukovník vojenské rozvědky

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 27. 6. 2017 13:41
Při explozi výbušniny nastražené v autě zemřel v úterý v Kyjevě plukovník ukrajinské vojenské rozvědky. Uvedlo to ukrajinské ministerstvo obrany. "Při výbuchu zemřel člen vojenské rozvědky ministerstva, plukovník Maxim Šapoval," stojí v prohlášení, které citovala agentura Reuters. Na místě jsou záchranáři i pyrotechnici. Policisté událost vyšetřují jako teroristický čin.
Velitele speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky, plukovníka Maksyma Šapovalova, zabila v Kyjevě nastražená bomba v jeho služebním mercedesu. | Video: Rádio Svobodná Evropa

Kyjev - Velitel speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky, plukovník Maxim Šapoval zemřel v úterý ráno v Kyjevě při výbuchu bomby nastražené v jeho autě. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo obrany.

Atentát se podle ministerstva vnitra vyšetřuje jako teroristický čin. "Je zjevné, že na místě explodovalo výbušné zařízení," uvedl mluvčí ministerstva s tím, že na místo činu prohledávají kriminalisté.

Případ vzhledem k tomu, že se obětí stal voják, nejspíše převezme vojenská prokuratura.

Při výbuchu byl podle mluvčího lehce zraněn i kolemjdoucí starší muž, kterého odvezla sanitka k ošetření. Zraněný se nenachází v ohrožení života, je ale možné, že utrpěl duševní otřes.

Lékaři podle mluvčí kyjevské policie rovněž ošetřili mladou ženu, které střepiny po výbuchu poranily nohy.

Ministerstvo ani policie neuvedly další podrobnosti o atentátu, ani o tom, kdo mohl stát v pozadí.

Server Cenzor.net napsal, že Šapoval velel jednotce, která bojovala "při obraně Ukrajiny před ruskou agresí" v Donbasu na východě země, kde vládní síly od dubna 2014 válčí s Ruskem podporovanými separatisty.

Konflikt si dosud vyžádal na 10 000 mrtvých, avšak bombové útoky v zázemí jsou poměrně řídké.

Naposledy byl při výbuchu bomby v autě v Kyjevě zavražděn loni v červenci investigativní novinář Pavel Šeremet.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy