V Kyjevě se zřítil dům, který zřejmě opravovali načerno. Jeden dělník zemřel, šest se jich zranilo

ČTK ČTK
26. 2. 2016 6:35
Mrtvého stavbaře se podle kyjevské radnice dosud nepodařilo z ruin vyprostit, protože hrozí, že by se mohla zhroutit další část domu. Pět přeživších stavebních dělníků bylo podle deníku převezeno do nemocnice, šestý je na cestě. Záchranné práce pokračují kvůli možnosti, že by pod troskami mohli být další lidé. Soukromý dům na ulici Bohdana Chmelnického, který spadl ve čtvrtek odpoledne, byl prázdný s výjimkou stavebních dělníků, kteří jej zrovna opravovali. Podle úřadů se stavební úpravy odehrávaly bez patřičného povolení. Neštěstí vyšetřuje policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kyjev - Z trosek pětipodlažního domu, který se zřítil v centru Kyjeva, se podařilo zachránit šest lidí. Záchranáři našli mrtvého jednoho ze stavbařů, kteří dům opravovali krátce před zhroucením. V pátek to na svém webu uvedl list Ukrajinska pravda. Záchranné práce pokračují kvůli možnosti, že by pod troskami mohli být další lidé.

Mrtvého stavbaře se podle kyjevské radnice dosud nepodařilo z ruin vyprostit, protože hrozí, že by se mohla zhroutit další část domu. Pět přeživších stavebních dělníků bylo podle deníku převezeno do nemocnice, šestý je na cestě.

"Chlapík se podruhé narodil. Proletěl skrz pět podlaží, ale vyvázl jen s modřinami. Kromě toho mu trosky pohmoždily nohu," poznamenal kyjevský starosta Vitalij Kličko poté, co místo neštěstí navštívil a popovídal si s jedním ze zachráněných stavbařů. Prohlásil také, že záchranáři budou pracovat na místě nejméně dalších 24 hodin, dokud trosky neodklidí.

Soukromý dům na ulici Bohdana Chmelnického, který spadl ve čtvrtek odpoledne, byl prázdný s výjimkou stavebních dělníků, kteří jej zrovna opravovali. Podle úřadů se stavební úpravy odehrávaly bez patřičného povolení. Neštěstí vyšetřuje policie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy