reklama
 
 

V Kosovu zadrželi bývalého srbského generála, který je zodpovědný za zločiny v Albánii

8. 4. 2016 18:30
Kosovská policie zadržela bývalého generála srbské armády Milovana Bojoviće, který je údajně zodpovědný za zločiny spáchané srbskými silami na albánském obyvatelstvu. Bojović byl zadržen ve čtvrtek na přechodu Merdare, když ilegálně přešel hranice. Bojović měl velitelskou odpovědnost a řídil operace srbské armády v oblasti Laba. Pod jeho velitelskou pravomoc prý spadaly policejní a polovojenské síly.

Priština - V Kosovu byl zadržen bývalý generál srbské armády Milovan Bojović, který je údajně zodpovědný za zločiny spáchané srbskými silami na albánském obyvatelstvu koncem devadesátých let. Prištinský list Koha ditore uvedl, že Bojović byl zadržen ve čtvrtek na přechodu Merdare, když ilegálně přešel hranice.

"Generál srbské armády Milovan Bojović je v policejní vazbě a není pochyb o tom, že je zodpovědný za zločiny spáchané na neozbrojených albánských civilistech během války v Kosovu v letech 1998 a 1999," citoval deník ze zprávy, kterou médiím poskytla Kosovská rada na ochranu lidských práv a svobod.

Podle této zprávy měl Bojović velitelskou odpovědnost a řídil operace srbské armády v oblasti Laba. Pod jeho velitelskou pravomoc prý spadaly policejní a polovojenské síly, které spáchaly četné, dosud nepotrestané zločiny na civilistech - od jednotlivých až po hromadné vraždy. Uvádí se, že v uvedené oblasti bylo zabito 499 lidí.

autor: ČTK | 8. 4. 2016 18:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama