V Košicích shořela střecha univerzity, v níž je ústav chemických věd. Škoda je 80 milionů korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 12. 2016 9:49
Ve východoslovenském městě Košice v pátek večer vypukl požár na Přírodovědecké fakultě Univerzity Pavla Josefa Šafaříka. Na místě zasahovalo přes třicet hasičů. Dorazila i specializovaná kontrolní jednotka, neboť v budově se nachází ústav chemických věd, v němž je řada nebezpečných chemikálií.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Košice - Požár, který v pátek večer propukl na Přírodovědecké fakultě Univerzity Pavla Josefa Šafaříka v Košicích na východě Slovenska, zničil střechu a poškodil část budovy. Způsobenou škodu hasiči odhadli na tři miliony eur, v přepočtu 81 milionů korun. Informují o tom dnes tamní média.

Hasiči ukončili zásah o půlnoci, v sobotu nad ránem však museli v objektu znovu zasahovat, protože oheň se znovu vznítil. V objektu se nacházejí chemické laboratoře, proto hasiči při zásahu požádali o pomoc také odborníky z kontrolní laboratoře civilní obrany.

Při požáru se nikdo nezranil. Jeho příčina zatím není známa, objasnit ji má vyšetřování. Případem se zabývá i policie.

Na místě požáru byl ještě v pátek večer ministr financí Peter Kažimír. Slíbil, že na příštím zasedání vlády ve středu navrhne poskytnout prostředky na okamžité zahájení opravy poškozené budovy.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy