reklama
 
 

V Košicích shořela střecha univerzity, v níž je ústav chemických věd. Škoda je 80 milionů korun

Aktualizováno 10. 12. 2016 9:49
Ve východoslovenském městě Košice v pátek večer vypukl požár na Přírodovědecké fakultě Univerzity Pavla Josefa Šafaříka. Na místě zasahovalo přes třicet hasičů. Dorazila i specializovaná kontrolní jednotka, neboť v budově se nachází ústav chemických věd, v němž je řada nebezpečných chemikálií.

Košice - Požár, který v pátek večer propukl na Přírodovědecké fakultě Univerzity Pavla Josefa Šafaříka v Košicích na východě Slovenska, zničil střechu a poškodil část budovy. Způsobenou škodu hasiči odhadli na tři miliony eur, v přepočtu 81 milionů korun. Informují o tom dnes tamní média.

Hasiči ukončili zásah o půlnoci, v sobotu nad ránem však museli v objektu znovu zasahovat, protože oheň se znovu vznítil. V objektu se nacházejí chemické laboratoře, proto hasiči při zásahu požádali o pomoc také odborníky z kontrolní laboratoře civilní obrany.

Při požáru se nikdo nezranil. Jeho příčina zatím není známa, objasnit ji má vyšetřování. Případem se zabývá i policie.

Na místě požáru byl ještě v pátek večer ministr financí Peter Kažimír. Slíbil, že na příštím zasedání vlády ve středu navrhne poskytnout prostředky na okamžité zahájení opravy poškozené budovy.

autor: ČTK | 9. 12. 2016 20:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama