V Kolumbii se zřítilo letadlo s 12 pasažéry na palubě, nikdo z nich pád nepřežil

ČTK ČTK
9. 3. 2019 22:05
Dvanáct lidí zemřelo při havárii letadla v rovinaté krajině v kolumbijském departementu Meta. S odvoláním na policejní zdroj o tom informovala agentura Reuters. Letoun DC-3 havaroval u města San Carlos de Guaroa dopoledne místního času.Stroj aerolinek Laser Aereo, který byl na cestě z města San José del Guaviare na jihu země do Villavicencia ve střední části, vyslal tísňové volání v 10:40 (16:40 SEČ). Zřítil se zhruba v polovině cesty. Agentura pro civilní letectví potvrdila, že nehodu nikdo nepřežil. Nyní pracuje na místě neštěstí, snaží se najít všechny oběti a identifikovat je. Letecká společnost se k havárii zatím nevyjádřila.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy