V Kanadě běsní šílený střelec, lidé nemají vycházet

Petr Jemelka Petr Jemelka
Aktualizováno 5. 6. 2014 14:55
Policie muže identifikovala jako 24letého Justina Bourquea. Ve městě Moncton zabil tři lidi. Obyvatelé byli vyzváni, aby se zamkli doma a nevycházeli.
Foto: Reuters

Nový Brunšvik (Kanada) - Policie ve východokanadském městě Moncton pátrá po střelci v maskované uniformě, který ve středu večer v Novém Brunšviku zastřelil tři policisty a další dva strážce zákona zranil.

Královská kanadská jízdní policie muže identifikovala jako 24letého Justina Bourquea a usilovně po něm pátrá. Severozápadní část města, kde žije asi 70 tisíc obyvatel, je zcela uzavřena a policie místní vyzvala, aby se zamkli doma a nevycházeli. Uzavřeny byly úřady i školy a nevyjely ani městské autobusy.

Místní média zveřejnila fotografii hledaného, na níž je v maskáčích s černou čelenkou na hlavě a s puškou v rukou.

Na všech výjezdech z města policisté vybudovali zátarasy, nebezpečného střelce ale stále hledají marně.

Nepůjdeme spát, dokud ho nechytneme

Podle očitých svědků, na něž se odvolává BBC, se první výstřely ozvaly ve středu okolo osmi večer místního času (1:00 SELČ). K další střelbě údajně došlo o dvě hodiny později. Ráno policie rozšířila zónu města Moncton,

Jeden z občanů podezřelého ve středu zahlédl z okna svého domu. Stál v maskovacím oděvu a s puškami na ulici a mířil zbraň na policejní automobily. Svědek i s rodinou stáli venku, a když se ozvala palba, vběhli všichni do domu. "Je to šílené, hovoříme o tom s přáteli na Facebooku a nepůjdeme spát, dokud ho nechytí. Jsme si jisti, že nikdo v Monctonu nespí, protože on je stále někde tady," citoval svědka kanadský Globe and Mail.

Premiér Stephen Harper kondoloval rodinám policistů a také jejich kolegům.

 

Právě se děje

Další zprávy