V kamionu slovenského řidiče našli v Itálii 1,4 tuny marihuany za zhruba 216 miliónů korun

ČTK ČTK
1. 4. 2017 21:20
Italská policie v noci na pátek zadržela v Jižním Tyrolsku nedaleko rakouské hranice 42letého řidiče kamionu ze Slovenska, v jehož voze našla při rutinní kontrole 1,4 tuny marihuany. Informovala o tom dnes agentura APA, podle které by bylo možné drogu prodat za zhruba osm milionů eur (216 milionů Kč). Balíčky s drogou se nacházely v nákladním prostoru, ale byly schované i v dalších úložných prostorech po celém voze. Slovenský řidič kamionu podle jihotyrolských médií odmítá vypovídat, není tak zatím jasné, odkud droga pochází. Podle dokumentů, které měl u sebe, vezl Slovák rostliny z jižní Itálie. Mělo se ale jednat o sazenice olivovníků a citrónovníků.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy