V Kamerunu se odpálily atentátnice z Boko Haram. Zabily deset lidí, desítky dalších zranily

ČTK ČTK
13. 1. 2016 12:27
Nejméně deset lidí zabily a další desítky osob zranily dvě sebevražedné atentátnice, které se dnes odpálily při útoku na mešitu ve městě Kolofata na severu Kamerunu. Uvedly to tamní úřady. Atentát přisuzují islamistickému hnutí Boko Haram ze sousední Nigérie, které v Kamerunu útočilo již dříve. Pumový útok nastal v době dopoledních modliteb. Islamisté útočili ve městě Kolofata již loni, například v září tam při pumovém atentátu zabili devět lidí a dalších 18 zranili. Boko Haram se hlásí k organizaci Islámský stát (IS) a na severu Nigérie vyhlásila chalífát. Útočí nejen na území Nigérie, ale pravidelně také v sousedních státech.
Boko Haram útočí zejména v Nigérii (na snímku město Kano), ale také v sousedních státech. Včetně Kamerunu. Ilustrační foto.
Boko Haram útočí zejména v Nigérii (na snímku město Kano), ale také v sousedních státech. Včetně Kamerunu. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy