V koptském kostele v Káhiře explodovala bomba. Zabila nejméně 25 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 12. 2016 15:01
Nejméně 25 mrtvých, většinou žen, si vyžádal bombový útok, který byl v neděli spáchán uvnitř koptského kostela v Káhiře. Dalších 49 osob výbuch zranil. Informují o tom egyptská média. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, islámští radikálové ho ale už nadšeně oslavují na internetu. Agentura MENA uvedla, že útočník hodil nálož do kaple u vnější zdi katedrály svatého Marka, která je hlavním svatostánkem koptské ortodoxní církve v Egyptě. Je zároveň i sídlem duchovního vůdce koptů patriarchy Tavadrose II. Podle agentury Reuters byla nálož přibližně 12 kilogramů trinitrotoluenu aktivována v ženské části katedrály. Většinu obětí proto tvořily ženy, ale mezi mrtvými je i nejméně šest dětí.
Koptský kostel v Káhiře.
Koptský kostel v Káhiře. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy