V Kábulu vybuchla bomba nastražená v autě, na místě je nejméně 100 zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2019 12:57
Silná nálož vybuchla v diplomatické čtvrti afghánské metropole Kábulu před budovou ministerstva obrany v oblasti, kde se nachází i americká ambasáda. K útoku se přihlásilo afghánské radikální hnutí Tálibán. Podle oficiálních činitelů a lékařů bylo zraněno nejméně 100 lidí včetně devíti dětí, které v nedaleké škole pořezalo sklo.
Jeden ze zraněných po pondělní explozi ve vládní čtvrti. | Video: Reuters

K explozi došlo v rušné ranní špičce. Tlaková vlna rozbila okna okolních budov a na místo se začaly sjíždět bezpečnostní jednotky a sanitky. Informace zůstávají poměrně kusé, protože policie celou oblast uzavřela.

Podle policejního důstojníka Muhammada Karíma vybuchla bomba nastražená v automobilu před budovou ministerstva obrany. Ozbrojenci poté vběhli do nedaleké výškové budovy na rušném tržišti a začali na ministerstvo střílet. Na atentátníky zaútočili policisté a příslušníci speciálních bezpečnostních sil, uvedla agentura AP.

Afghánské hlavní město bylo v posledních měsících relativně klidné po sérii explozí, k nimž se hlásili ozbrojenci z teroristické organizace Islámský stát nebo radikálové z islamistického hnutí Tálibán. Tálibán, jehož režim v Afghánistánu v roce 2001 svrhla mezinárodní koalice vedená Spojenými státy, bojuje proti cizím vojskům na afghánském území a snaží se odstranit Západem podporovanou afghánskou vládu. Kábulský kabinet má pod kontrolou stále menší část afghánského území.

K aktuálnímu atentátu došlo v době, kdy Tálibán a Spojené státy mají za sebou několik kol rozhovorů v Kataru.

 

Právě se děje

Další zprávy