V JAR začal soud s Krejčířem kvůli vraždě libanonského dealera

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 2. 2017 18:17
Soud v Johannesburgu ve čtvrtek po mnoha odkladech začal projednávat kauzu, ve které je Radovan Krejčíř spoluobžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského dealera drog Sama Issy. Krejčíř odmítl vypovídat a požádal o tlumočníka. Prohlášení, že cítí být nevinen, učinil soudce za něj, stejně jako za další obžalované, kteří se také odmítli vyjádřit. Jednání má pokračovat 22. února. Krejčíř nyní čelí obžalobě spolu s dalšími třemi osobami. Obvinění proti pátému původně obžalovanému muži z Bulharska bylo bez vysvětlení důvodů staženo. Jihoafrická média spekulují, že dotyčný uzavřel dohodu s prokuraturou a bude svědčit proti ostatním.
Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy