V JAR začal soud s Krejčířem kvůli vraždě libanonského dealera

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 2. 2017 18:17
Soud v Johannesburgu ve čtvrtek po mnoha odkladech začal projednávat kauzu, ve které je Radovan Krejčíř spoluobžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského dealera drog Sama Issy. Krejčíř odmítl vypovídat a požádal o tlumočníka. Prohlášení, že cítí být nevinen, učinil soudce za něj, stejně jako za další obžalované, kteří se také odmítli vyjádřit. Jednání má pokračovat 22. února. Krejčíř nyní čelí obžalobě spolu s dalšími třemi osobami. Obvinění proti pátému původně obžalovanému muži z Bulharska bylo bez vysvětlení důvodů staženo. Jihoafrická média spekulují, že dotyčný uzavřel dohodu s prokuraturou a bude svědčit proti ostatním.
Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy