V Jakartě vybuchla továrna na pyrotechniku. Zemřelo až 47 lidí, desítky dalších jsou zraněny

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2017 13:41
V indonéské továrně na výrobu zábavní pyrotechniky došlo k výbuchu. Zemřelo nejméně 47 lidí, zraněných jsou desítky. Mezi oběťmi jsou zaměstnanci fabriky. Po výbuchu začalo navíc hořet, řada zraněných utrpěla vážné popáleniny. Policie vyšetřuje příčiny.
Ilustrační foto. | Video: Reuters

Jakarta - Nejméně 47 mrtvých a desítky zraněných si vyžádaly exploze a požár v továrně na výrobu zábavní pyrotechniky na okraji indonéské metropole Jakarty. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii a hasiče.

Oběťmi jsou zaměstnanci továrny, která se nacházela na jakartském předměstí Tangerang.

Budova provozu byla výbuchem a následným požárem silně poškozena a část objektu se zřítila. Shořelo i několik automobilů stojících poblíž. Indonéská televize odvysílala záběry z místa neštěstí, odkud stoupal hustý černý dým.

Neštěstí postihlo továrnu na jakartském předměstí Tangerang. V objektu bylo v okamžiku tragédie přes 100 zaměstnanců. Indonéské úřady původně informovaly o 27 mrtvých a 43 zraněných, bilance se ale zvyšuje, jak záchranáři prohledávají vyhořelý objekt. Většina těl je údajně ohořelá k nepoznání.

Příčina neštěstí se vyšetřuje. Šéf tangerangské policie Hary Kurniawan řekl, že továrna začala fungovat teprve před dvěma měsíci. Podle Kurniawana může bilance obětí dále stoupat, protože řada zraněných utrpěla rozsáhlé popáleniny a je ve vážném stavu.

Exploze Tangerangem otřásla kolem 09:00 místního času (04:00 SELČ) a hasiči bojovali s plameny do odpoledních hodin. Budova provozu byla výbuchem a následným požárem silně poškozena a část objektu se zřítila. Shořelo i několik automobilů stojících poblíž.

 

Právě se děje

Další zprávy