reklama
 
 

V Itálii zemřelo při srážce vrtulníku s turistickým letounem nad Alpami pět lidí

Aktualizováno 26. 1. 2019 0:02
Při srážce vrtulníku s lehkým letounem nad italskými Alpami zahynulo pět osob. Podle agentury APA je mezi oběťmi italský pilot helikoptéry a německý horský průvodce. Státní příslušnost dalších tří mrtvých není známá, údajně se ale jedná o cizince, kteří byli v době neštěstí na palubě vrtulníku.

Agentura APA napsala, že další dvě osoby - francouzský pilot lehkého letounu a Švýcarka - jsou vážně zraněné. Švýcarka je kvůli četným zlomeninám ve vážném stavu, ne ale v ohrožení života. Kromě toho se ještě pohřešují dva Francouzi.

Turistický letoun a vrtulník se srazily v blízkosti ledovce Rutor v alpské oblasti Valle d'Aosta asi 80 km jihovýchodně od města Turín. O příčinách neštěstí se zatím nic neví.

Podle italských médií a agentury APA byly na palubě lehkého letounu tři osoby. Letoun opustil stanoviště ve francouzském zimním letovisku Megève, aniž udal směr letu. Vrtulník nesl šest osob, většinou lyžařů. Záchranáři stále pátrají po dvou nezvěstných, práce probíhající v nadmořské výšce 2600 metrů však byly kvůli tmě přerušeny a budou pokračovat v sobotu ráno.

autor: ČTK | 25. 1. 2019 21:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama