V Itálii zabavili zboží s falešnými drahokamy z Česka v hodnotě milionů eur

ČTK ČTK
31. 5. 2019 19:11
Italská policie zabavila v Turíně přes dva miliony artefaktů, například náramky, náušnice, prsteny, ale i oděvní doplňky, v nichž byly falešné drahokamy dodané z České republiky. Informovala o tom televize Sky TG24. Na trhu by podle místních deníků zboží mělo cenu několik milionů eur.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Za černý diamant, červený korál, topaz nebo safír vydávali vyšetřovaní obchodníci výrobky z olovnatého skla či keramiky. Policie zboží zabavila v několika skladech, které patří třem čínským podnikatelům a jednomu Italovi. Čtveřice a jejich dodavatel jsou podezřelí z obchodního podvodu.

Podle některých médií je dodavatel světovou jedničkou v oboru, jeho národnost ale neuvádí. Distribuční centrum, odkud se falešné kameny do Itálie dostaly, se údajně nachází v České republice.

Jeden z vyšetřovaných - sedmdesátiletý Ital, který podniká v Turíně a ve Švýcarsku - nepravé drahokamy prodával i na internetu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy