V Itálii ukradli relikvii s krví papeže Jana Pavla II. Policie zahájila vyšetřování

ČTK ČTK
24. 9. 2020 14:50
V italské Umbrii ukradli relikvii, která obsahovala krev papeže Jana Pavla II. S odvoláním na Vatikán o tom informovala agentura AFP. Jan Pavel II. byl prohlášen za svatého v dubnu 2014, zhruba devět let po své smrti.
Papež Jan Pavel II. na Pražském hradě u prezidenta Václava Havla (21. 4. 1990)
Papež Jan Pavel II. na Pražském hradě u prezidenta Václava Havla (21. 4. 1990) | Foto: ČTK

Ampule s několika kapkami krve bývalého papeže zmizela ve středu večer z katedrály ve městě Spoleto, asi sto kilometrů severně od Říma. Policie zahájila vyšetřování.

"Chci věřit, že se jedná o gesto povrchnosti, který neměl za cíl urazit cítění věřících. Rovněž chci věřit, že toto bezohledné gesto nebylo učiněno pro peníze," citoval spoletského arcibiskupa Renata Boccarda server Vatican News.

Ampuli s krví polského papeže daroval v roce 2016 krakovský arcibiskup Stanislaw Dziwisz, který Karolu Wojtylovi - jak zní občanské jméno Jana Pavla II. - dělal celá desetiletí osobního tajemníka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy