V restauraci jen s rozestupy, zákaz pohřbů i svateb. Jak se žije v italské karanténě

V restauraci jen s rozestupy, zákaz pohřbů i svateb. Jak se žije v italské karanténě
Vláda Itálie, evropské země nejvíc zasažené koronavirem Covid-2019, o víkendu rozhodla, že uvrhne do karantény severní oblasti, které jsou epicentrem nákazy. Patnáct provincií je tak od nedělního rána uzavřených. Nikdo je nesmí opustit nebo do nich přijet bez speciálního povolení.
Karanténa se vztahuje na Lombardii a 14 dalších provincií. Uzavřená tak jsou i velká města jako Benátky nebo Milán. Omezení se dotýká přibližně 16 milionů lidí, až čtvrtiny italské populace. Izolace potrvá minimálně do 3. dubna. Podle britské BBC jde o nejradikálnější odezvu na šíření viru, jakou po Číně jiná země přijala.
V Itálii se ruší veřejné akce i fotbalové zápasy. V době karantény se nesmí konat svatby, pohřby a další kulturní a náboženské akce. Dokonce i mše papeže Františka běžela v živém vysílání a vrcholný představitel katolické církve kázal jen ze své knihovny.
Další omezení se vztahují na hosty restaurací a kaváren, kteří smí do podniků pouze mezi šestou hodinou ranní a šestou večerní. Zároveň musí mezi sebou udržovat minimálně metrové rozestupy.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
9. 3. 2020 13:50
Až čtvrtina obyvatel Itálie, přibližně 16 milionů lidí, se o víkendu ocitla v karanténě. Ta má zamezit dalšímu šíření koronaviru, který si jen v Itálii vyžádal přes 360 obětí. Omezení budou trvat nejméně měsíc. Podívejte se, jak to v oblastech pod karanténou vypadá a co si o ní myslí místní.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy