V Istanbulu policie rozehnala pochod pořádaný k Mezinárodnímu dni žen

ČTK ČTK
8. 3. 2019 20:24
Pořádková policie v Istanbulu slzným plynem rozháněla pochod pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne žen. Přišlo na něj podle agentury AP několik tisíc lidí, avšak podle policie akce nebyla povolená. Policisté postavili zátaras u vstupu do pěší zóny v ulici Istiklal a na účastníky pochodu vypálili několik salv slzného plynu. Úřady v minulých letech protesty omezují z bezpečnostních důvodů, píše AP. Před tímto zásahem protestovalo několik set lidí v Istanbulu proti věznění žen a dětí v syrských věznicích. V rámci Mezinárodního dne žen se v Istanbulu konala ještě další akce.
střet s policií v Istanbulu
střet s policií v Istanbulu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy