V Iráku byly uneseny dvě Filipínky. Vystoupily z auta, které mělo poruchu

ČTK ČTK
7. 7. 2018 13:43
V Iráku byly v sobotu uneseny dvě Filipínky,uvedla agentura Reuters. Incident se stal na silnici mezi Bagdádem a severoiráckým Kirkúkem. Ženy cestovaly v pětičlenné skupině Filipínců do Irbílu v iráckém Kurdistánu. Podle armády měl jejich automobil poruchu a obě ženy z něj vystoupily. Neznámí muži kolem jeli ve žlutém autě a unesli je. Motiv únosců ani jejich totožnost nejsou známy. Incident se stal v oblasti, kde působí skupiny radikálů z organizace Islámský stát, již irácká vláda považuje od prosince za poraženou. Právě v místě, kde byly Filipínky uneseny, skupina IS v červnu unesla skupinu členů bezpečnostních sil, z nichž osm pak zabila.
Jednotky Islámského státu poblíž Kirkúku.
Jednotky Islámského státu poblíž Kirkúku. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 18 minutami

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy