V Iráku byly uneseny dvě Filipínky. Vystoupily z auta, které mělo poruchu

ČTK ČTK
7. 7. 2018 13:43
V Iráku byly v sobotu uneseny dvě Filipínky,uvedla agentura Reuters. Incident se stal na silnici mezi Bagdádem a severoiráckým Kirkúkem. Ženy cestovaly v pětičlenné skupině Filipínců do Irbílu v iráckém Kurdistánu. Podle armády měl jejich automobil poruchu a obě ženy z něj vystoupily. Neznámí muži kolem jeli ve žlutém autě a unesli je. Motiv únosců ani jejich totožnost nejsou známy. Incident se stal v oblasti, kde působí skupiny radikálů z organizace Islámský stát, již irácká vláda považuje od prosince za poraženou. Právě v místě, kde byly Filipínky uneseny, skupina IS v červnu unesla skupinu členů bezpečnostních sil, z nichž osm pak zabila.
Jednotky Islámského státu poblíž Kirkúku.
Jednotky Islámského státu poblíž Kirkúku. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 17 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy