V Iráku a Sýrii zůstává skoro 3000 bojovníků Islámského státu

ČTK ČTK
5. 12. 2017 18:52
Mezinárodní koalice vedená USA odhaduje, že v Iráku a Sýrii zůstává skoro 3000 bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS). Na twitteru to uvedl mluvčí koalice Ryan Dillon. "Stále představují hrozbu, ale my budeme nadále podporovat naše partnerské síly a porazíme je," dodal. Na otázku, zda Washington plánuje zřídit v Iráku nebo Sýrii stálou vojenskou základnu, odpověděl, že ne. Koalice také oznámila, že se zaměří na udržení území dobytých na IS. "Budeme dál podporovat naše partnery. Poskytneme výcvik, vybavení, radu a pomoc," sdělil jeden z velitelů koalice Felix Gedney. Celkem koalice podle něj "osvobodila více než 4,5 milionu Iráčanů a 52 000 kilometrů čtverečních iráckého území".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy