Britská policie obvinila z vraždy Čecha v Londýně devětadvacetiletého muže

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 9. 2016 19:02
Ze středeční vraždy Čecha žijícího v Londýně policie obvinila devětadvacetiletého muže. Kriminalisté ho zadrželi v pátek. Další dva zadržení byli propuštěni na kauci, ale začátkem října by se měli opět dostavit na policii. Obviněný muž by měl hned v pondělí stanout před soudem. Přátelům zavražděného Čecha se už podařilo přes internet vybrat přes 13 tisíc liber (415 tisíc Kč), které využijí na převoz těla do České republiky.
Londýn, ilustrační foto
Londýn, ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Ze středeční vraždy českého občana v Londýně byl obviněn devětadvacetiletý muž, kterého policie zatkla v pátek. Informují o tom britská média. Další dva zadržení ve věku 19 a 16 let byli propuštěni na kauci, nicméně začátkem října by se měli opět dostavit na policejní stanici ve východním Londýně.

Obviněný Raymond Sculley má hned v pondělí stanout před soudem. Podle vyšetřovatelů se Čech nepohodl v restauraci Perfect Fried Chicken na ulici East India Dock nedaleko svého bydliště se skupinou mladíků. Ti si pak na něj počkali venku a surově ho napadli.

Přátelům zavražděného Čecha se už podařilo přes internet vybrat 10 tisíc liber (312 tisíc Kč), které jsou nutné k převozu těla do České republiky. Na internetové stránce pro skupinové financování (crowdfunding) GoFundMe přispělo na repatriaci ostatků za jediný den téměř 500 lidí.

"Peníze, které se nám podaří vybrat, budou použity především na nákladný převoz těla do České republiky, zpět k jeho rodině. Za každou pomoc děkujeme," uvedla na webu zakladatelka sbírky. Po 18:00 SELČ bylo na kontě už více než 13 tisíc liber (415 tisíc Kč).

Spolubydlící jednatřicetiletého Zdeňka M. britským médiím řekl, že počet finančních příspěvků svědčí o tom, kolik měl zavražděný muž přátel. "Jsme rádi, že se tolik vybralo, přispělo opravdu mnoho lidí. Měl hodně kamarádů," dodal.

"Byl to skvělý muž s velkými sny a velkým srdcem. Zasloužil si žít," napsala na stránce GoFundMe jedna z přispěvatelek.

Počet útoků proti migrantům vzrostl o 50 procent, ty příběhy Poláků a Slováků, kteří jsou napadání, slýcháme všichni, říká novinář Jakub Krupa. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy