Foto: Nebožtíci se v indonéské Toraji mění v mumie

Foto: Nebožtíci se v indonéské Toraji mění v mumie
Torajové totiž k mrtvým přistupují jinak, než je to obvyklé v našich končinách. Po úmrtí člena z jejich komunity a uspořádání velkolepého pohřbu je jeho tělo mumifikováno. Poté si rodina zemřelého jeho mumii vezme domů a žije tam s ním do doby, než se jí podaří poskytnout dostatečný počet obětí k uctění jeho památky. Teprve poté je tělo pohřbeno do skalní hrobky. Do jedné z nich se právě díváte prostřednictvím této fotografie.
V rámci tzv. rituálu „Ma´nene“ každé tři roky vynesou své mrtvé z hrobek a převlečou je do nových šatů.
Na fotografii rodinní příslušníci vytahují ze skalní hrobky zvané „Liang“ zabalené ostatky příbuzných.
Po rozbalení textilních vaků se objeví dřevěná rakev s mumifikovaným tělem. Tato rakev bývá zhotovena přesně na míru, aby do ní tělo mrtvého co nejdokonaleji pasovalo.
Foto: ISIFA
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
4. 9. 2012 10:30

Nezvyklý způsob pohřbívání mrtvých praktikuje indonéské etnikum Torajů. Má ve zvyku nebožtíky mumifikovat a poté s nimi i několik let žít ve společné domácnosti.

Torajové totiž věří, že každé úmrtí je třeba uctít nákladnou ceremonií, která rozhodne o tom, zda se duše nebožtíka dostane do ráje, či nikoliv.

Víra Torajů nahlíží na život ve třech dimenzích. V první dimenzi člověk žije. Po smrti se ocitá v tzv. přestupní fázi a konečně v té poslední dimenzi vstupuje do ráje.

 

Právě se děje

Další zprávy