reklama
 
 

Tisíce domů pod vodou a chaos v dopravě. Jakartou se prohnala povodeň, kanály se znovu ucpaly

21. 2. 2017 16:29
V indonéské metropoli Jakartě byly tisíce domů pod vodou. Přívalové deště začaly v noci na úterý a trvaly až do rána. Městská kanalizace pak nedokázala takové množství vody vstřebat. Z místa je hlášena jedna oběť. Doprava v některých čtvrtích města nefunguje.

Jakarta - Přívalové deště zaplavily tisíce domů v indonéské metropoli Jakartě. Lijáky začaly v noci na úterý a trvaly až do rána.

Národní agentura pro zmírnění katastrof (BNPB) uvedla, že v některých čtvrtích Jakarty dosáhla voda výšky až 1,5 metru, jinde naopak jen deseti centimetrů.

Povodně si vyžádaly nejméně jednu oběť a způsobily chaos v dopravě, v některých čtvrtích je přerušen provoz úplně.

Problém v Jakartě představuje především kanalizační systém, který při silnějších srážkách nedokáže vodu dostatečně rychle odvádět. "K povodni došlo, protože městský kanalizační systém nemůže pojmout takové množství vody," cituje indonéský server The Jakarta Post mluvčího BNPB.

Železniční společnost PT KAI Commuter Jabodetabek sdělila, že voda, která zaplavila několik stanic napříč městem, již ustupuje. Vlaky by tedy mohly začít brzy normálně jezdit.

Experti viní ze záplav v metropoli také odlesňování kopců jižně od města, chaotické plánování výstavby a odpadky, které ucpávají vodní toky.

Záplavy jsou v Indonésii poměrně časté, každoročně zasahují v období dešťů různé části země a obvykle ovlivní životy desetitisíců lidí. V lednu 2013 zahynulo při povodních v Jakartě 20 lidí a 30 tisíc muselo opustit své domovy.

autoři: Zahraničí, ČTK | 21. 2. 2017 16:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama