V Indii vykolejil osobní vlak, zemřelo nejméně 31 lidí

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 20. 3. 2015 15:36
Na místo se seběhli vesničané, policisté i ochranka, aby vyprostili cestující z vykolejených vozů. Doufají, že v soupravě najdou živé lidi. Obětí ale bude nejspíš víc.
Indie | Video:

Lakhnaú - Nejméně jednatřicet mrtvých a pět desítek zraněných si vyžádala páteční tragédie na indické železnici.

Podle mluvčího policie Ráma Jádava se neštěstí stalo nedaleko vesnice Bačchraván ve státě Uttarpradéš.

Z trati vyjela lokomotiva a dva vagony. Jeden z vozů náraz zcela zničil a většina obětí přišla o život právě v něm. Hned po nehodě se na místo seběhli vesničané a policisté a pomáhali s vyprošťováním cestujících.

Příčina nehody zatím není známa.

Záchranáři, kteří na místo posléze přijeli, musejí rozřezávat zdemolované trosky vagonů, aby je mohli prohledat. Doufají, že v nich najdou ještě další živé cestující.

Železniční nehody jsou v Indii poměrně běžné. Země má jednu z nejdelších železničních sítí na světě; vlaky tam denně přepraví více než 23 milionů cestujících.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy