V Hesensku se utopila trojice sourozenců. Nejmladšímu bylo pět, nejstaršímu devět

ČTK ČTK
19. 6. 2016 14:48
V německé spolkové zemi Hesensko se v protipožární nádrži utopila trojice sourozenců, nejmladšímu dítěti bylo pět let. Nejstaršímu devět. Informovala o tom v neděli agentura DPA. Tragédie se stala v sobotu večer v severohesenském Neukirchenu. Místní obyvatelé z vody nejprve vytáhli pětiletého chlapce v bezvědomí, který byl krátce poté prohlášen za mrtvého. Zároveň rodina zjistila, že pohřešuje další dvě děti. Přivolaný potápěč následně objevil těla osmileté dívky a devítiletého chlapce. Policie podle předběžných zjištění vyhodnotila tragédii jako nehodu bez cizího zavinění. Nádrž je volně přístupná, je u ní ale upozornění, že vstup je na vlastní nebezpečí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy