V Grozném hořel mrakodrap, nikdo nebyl zraněn

ČTK ČTK
3. 4. 2013 21:10
Požár vypukl v komplexu, kde měl mít byt i herec Gérard Depardieu
Budova byla před dokončením, takže v ní naštěstí ještě nikdo nebydlel.
Budova byla před dokončením, takže v ní naštěstí ještě nikdo nebydlel. | Foto: Reuters

Groznyj - V centru čečenské metropole Grozného vypukl dnes večer požár čtyřicetipatrové výškové budovy. Úřady podle ruských tiskových agentur ujistily, že nikdo nepřišel o život ani nebyl zraněn. Záchranáři evakuovali desítky lidí.

Mrakodrap byl před dokončením, a proto byl ještě neobydlený. S dalšími výškovými budovami tvoří nové moderní centrum hlavního města jihoruského Čečenska.

Mluvčí ministerstva pro mimořádné události Jelena Smirnychová upřesnila, že požár vypukl při stavebních pracích, když se vzňala tepelná izolace fasády, po níž se oheň rychle rozšířil. Dodala, že policie zahájila trestní stíhání pro porušení protipožárních předpisů.

Agentura ITAR-TASS napsala, že do boje s plameny bylo nasazeno 285 lidí a sedm desítek vozidel a zařízení protipožární techniky.

Moderní komplex výškových budov v centru Grozného se podle ITAR-TASS rozkládá na ploše 4,5 hektaru. Jsou v něm tři mrakodrapy - jeden se 45 patry a dva třicetipatrové. Kromě toho se v areálu nacházejí dva osmnáctipatrové domy, výškový hotel a obchodní centrum s heliportem a podzemními garážemi.

Podle agentury AP má mít v tomto komplexu byt i francouzský herec Gérard Depardieu, který loni dostal ruské občanství. Byt mu prý daroval čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.

 

Právě se děje

před 35 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy