V Evropě je několik stovek potenciálních teroristů. Mezi uprchlíky se neskrývají

ČTK ČTK
27. 7. 2016 10:22
V Evropské unii je několik set potenciálních islamistických teroristů, převážně to jsou navrátilci ze Sýrie. S odvoláním na evropský policejní úřad Europol to napsal německý deník Neue Osnabrücker Zeitung. Nejsou žádné důkazy o tom, že by se teroristé systematicky ukrývali mezi uprchlíky mířícími do Evropy. Podle odhadu Europolu odešlo z EU na Blízký východ zhruba 5000 lidí, kteří chtěli bojovat v Sýrii a v Iráku v řadách Islámského státu. Až 1800 z nich se už vrátilo. "Mnoho z nich nemá záměr ani schopnosti provést teroristické útoky. Přesto zbývají stovky potenciálních teroristů, kteří představují hrozbu pro bezpečnost Evropy," uvedl Europol.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 56 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy