V Egyptě byli zatčeni dva údajní pachatelé útoku na bar. Motivem byla pomsta

ČTK ČTK
5. 12. 2015 11:42
Zatčení dvou údajných pachatelů pátečního útoku na bar v Káhiře, při němž zahynulo 16 lidí, oznámilo v sobotu egyptské ministerstvo vnitra. Dva muži ve věku 18 a 19 let se prý přiznali, že láhev s hořlavinou vhodili do restaurace ze msty za to, že tam předtím nebyli vpuštěni, citovala z prohlášení agentura DPA. Ministerstvo upřesnilo, že mladíci po činu uprchli z Káhiry a policie je dopadla v provincii Suez u Rudého moře. Při útoku na bar As-Sajad sloužící přes den jako restaurace zahynulo v pátek ráno 16 lidí a tři osoby utrpěly zranění. Mezi mrtvými, kteří se udusili jedovatým dýmem, je 11 zaměstnanců podniku.
Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy