V Drážďanech to vřelo, do ulic vyrazily tisíce radikálů

V Drážďanech to vřelo, do ulic vyrazily tisíce radikálů
Desítky neonacistů pochodovaly v pátek německými Drážďany. Sešli se den před 64. výročím spojeneckého náletu.
Desítky neonacistů pochodovaly v únoru Drážďanami. Sešli se den před 64. výročím spojeneckého náletu.
Čtyřiašedesáté výročí ničivého spojeneckého náletu na německé Drážďany se neobešlo bez střetů s policií. Ulicemi města pochodovaly tisíce neonacistů i jejich odpůrců.
Policie se snaží v Drážďanech zabránit střetu anarchistů a neonacistů.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
14. 2. 2009 21:03

Drážďany - Tisíce demonstrantů si včera a dnes připomněly v německých Drážďanech 64. výročí vybombardování města spojeneckými armádami.

Ve městě sešlo na šest tisíc neonacistů a zhruba deset tisíc jejich odpůrců. Emoce musela krotit policie. Několik policistů bylo zraněno, demonstranti prozměnu skončili s pouty na rukou. Vzduchem létaly zápalné lahve i kameny.

Snahy pravicových extremistů zneužít výročí k propagandě odsoudili i přední němečtí politici.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Průmyslová výroba v únoru klesla jen mírně, dařilo se i stavebnictví. Dopady pandemie ještě nebyly znát

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 procenta podle revidovaných údajů na 0,9 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). K poklesu přispěly podle statistiků hlavně výroba a rozvod energií nebo výroba strojů a zařízení. Do výroby v únoru ještě podle ČSÚ výrazněji nezasáhla pandemie koronaviru. 

Stavební produkce v Česku předminulý měsíc meziročně reálně vzrostla o 5,3 procenta, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila. Ani v tomto případě není podle statistiků dopad epidemie koronaviru a s ním spojených omezení v únorových datech za stavebnictví zatím patrný. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy