V Dortmundu vybuchl dům, policie zadržela nájemníka kvůli pokusu o vraždu

ČTK ČTK
31. 3. 2017 23:40
Silná páteční exploze v západoněmeckém Dortmundu zničila bytový dům, v troskách záchranáři pátrají po nezvěstné ženě. V souvislosti s výbuchem policie zadržela kvůli podezření z pokusu o vraždu jednoho z nájemníků, který sám při incidentu utrpěl zranění. Výbuch, o jehož povaze policie nesdělila žádné podrobnosti, zničil střechu domu a nejvyšší patro, další podlaží pak těžce poškodil. Na místo byla vyslána zhruba stovka záchranářů, kteří pátrají po ženě. Při explozi utrpěli šok dva chodci, které zasáhla tlaková vlna. Žádné fyzické zranění ale neutrpěli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 52 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy