V Dijonu zuří boje mezi gangy, Čečenci se mstí za napadení 16letého mladíka

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
16. 6. 2020 10:24
Ve městě Dijon na východě Francie v pondělí večer už čtvrtý den v řadě pokračovaly násilnosti, v nichž jde podle médií o vyřizování účtů mezi gangy. Na předměstí Grésilles opět hořela auta a popelnice, maskovaní útočníci zničili i bezpečnostní kamery.
Francouzská policie při zásahu - ilustrační foto.
Francouzská policie při zásahu - ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Policie čtyři osoby zatkla a poslala na místo posily, píše britský server BBC. Násilnosti odsoudil starosta François Rebsamen a ministerstvo vnitra.

Násilné střety začaly v pátek poté, co místní čečenská komunita uvedla, že na jednoho z jejích členů, 16letého mladíka, zaútočil místní drogový dealer. Čečenci se poté vydali na trestnou výpravu a o víkendu už ve čtvrti rostly barikády a hořela auta. Zranění utrpělo několik lidí, jeden člověk byl postřelen.

V pondělí se sešlo až 150 lidí. Jeden muž do místních médií prohlásil, že na místo se sjíždějí Čečenci z Francie, Belgie i Německa. Podle agentury AFP zapálili několik odpadkových košů a auta.

"Je to něco naprosto nebývalého a nelze to tolerovat," uvedl starosta Rebsamen. Do Dijonu se chystá ministr vnitra Laurent Nunez.

 

Právě se děje

Další zprávy