V Dagestánu explodovalo auto, osm lidí zahynulo

ČTK ČTK
28. 9. 2011 21:35
Nálož uložená v autě explodovalo ve chvíli, kdy policisté kontrolovali jiný podezřelý vůz
Foto: Jiří Just

Machačkala (Rusko) - Osm lidí - sedm civilistů a jeden policista - ve středu zahynulo při výbuchu bomby v zaparkovaném vozidle v severokavkazském Dagestánu.

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policejní zdroje.

Vozidlo explodovalo ve chvíli, kdy skupina policistů nedaleko kontrolovala jiný podezřelý automobil. Šest jich utrpělo zranění. Mezi civilními oběťmi je kromě jedenáctileté dívky osazenstvo vozu, které při výbuchu náhodně projíždělo kolem.

Podobné útoky jsou v jihoruském Dagestánu a v dalších částech severního Kavkazu poměrně časté. Jejich cílem jsou hlavně ruští vojáci a policisté a pachateli jsou často islamisté či separatisté.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy