V Dagestánu explodovalo auto, osm lidí zahynulo

ČTK ČTK
28. 9. 2011 21:35
Nálož uložená v autě explodovalo ve chvíli, kdy policisté kontrolovali jiný podezřelý vůz
Foto: Jiří Just

Machačkala (Rusko) - Osm lidí - sedm civilistů a jeden policista - ve středu zahynulo při výbuchu bomby v zaparkovaném vozidle v severokavkazském Dagestánu.

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policejní zdroje.

Vozidlo explodovalo ve chvíli, kdy skupina policistů nedaleko kontrolovala jiný podezřelý automobil. Šest jich utrpělo zranění. Mezi civilními oběťmi je kromě jedenáctileté dívky osazenstvo vozu, které při výbuchu náhodně projíždělo kolem.

Podobné útoky jsou v jihoruském Dagestánu a v dalších částech severního Kavkazu poměrně časté. Jejich cílem jsou hlavně ruští vojáci a policisté a pachateli jsou často islamisté či separatisté.

 

Právě se děje

před 3 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy