V Číně vybuchla továrna, z místa šlehají mohutné plameny

ČTK ČTK
6. 4. 2015 16:20
S velkým požárem továrny na výrobu chemikálií bojuje na 500 hasičů. Zatím nejsou žádné informace o obětech či zraněných
Záběry hořící továrny
Záběry hořící továrny | Foto: Twitter.com / @RT_com

Peking - Ve městě Čang-čou na východě Číny dnes otřásl výbuch místním závodem na výrobu chemikálií. S mohutným požárem továrny bojuje na 500 hasičů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž zatím nejsou žádné informace o obětech či zraněných.

Chemička v pětimilionovém městě v provincii Fu-ťien se specializuje na výrobu paraxylenu, látky sloužící pro produkci nejrůznějších vláken a pryskyřic, z nichž se lisují například plastové lahve. Na fotografiích zveřejněných v čínských médiích a na sociálních sítích je vidět areál, ze kterého šlehají mohutné, desítky metrů vysoké plameny.

Továrny na výrobu chemických látek vzbuzují v Číně často kontroverze kvůli zprávám o znečišťování životního prostředí. Loni se konaly na jihu Číny ve městě Mao-ming velké demonstrace proti stavbě chemického závodu na výrobu paraxylenu.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy