V brazilském Riu zasahovaly tisíce vojáků a policistů proti gangům. Dva zločinci zemřeli

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 8. 2017 19:23
Ve čtyřech chudinských čtvrtích Ria de Janeiro zasahovalo od rána 5 000 vojáků a policistů. Informovala o tom agentura AFP. Dva zločinci při střetech na severu a západě města zemřeli. Dalších čtyřicet lidí policie zatkla. Bezpečnostní složky se pokoušely uklidnit zhoršující se bezpečnostní situaci ve druhém největším brazilském městě, které v posledních týdnech zachvátila vlna násilí a hromadných krádeží nákladních aut. Do akce byly nasazeny také vrtulníky. Chudinské favely ovládají znepřátelené gangy, které se obohacují prodejem drog. Ve městě bylo v první půli roku zaznamenáno nejvíce trestných činů od roku 2009, včetně 3457 vražd. Od začátku roku bylo zabito 93 policistů.
Nepokoje v Riu.
Nepokoje v Riu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy