Svatořečení Matky Terezy už nic nebrání, papež podepíše dekret příští týden

ČTK ČTK
7. 3. 2016 16:51
Papež František podepíše 15. března dekret pro svatořečení Matky Terezy a týž den zřejmě oznámí i datum, kdy tuto katolickou misionářku prohlásí za svatou. Informovala o tom agentura ANSA. Cestu ke svatořečení Matky Terezy otevřel papež loni v prosinci, když uznal zázrak jí přisuzovaný. Média považují za nejpravděpodobnější datum svatořečení 4. září, den před výročím jejího úmrtí v roce 1997. Podmínkou svatořečení jsou dva zázraky. První zázrak se měl stát 5. září 1998 v Bangladéši, kde ženu s nádorem v břiše uzdravily modlitby k Matce Tereze. Druhý zázrak z roku 2008 se také týká nevysvětlitelného uzdravení nemocného muže v Brazílii, za kterým také údajně stály modlitby k této misionářce.
Členky Terezina řádu při oslavách stého výročí narození Matky Terezy.
Členky Terezina řádu při oslavách stého výročí narození Matky Terezy. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy