Svatořečení Matky Terezy už nic nebrání, papež podepíše dekret příští týden

ČTK ČTK
7. 3. 2016 16:51
Papež František podepíše 15. března dekret pro svatořečení Matky Terezy a týž den zřejmě oznámí i datum, kdy tuto katolickou misionářku prohlásí za svatou. Informovala o tom agentura ANSA. Cestu ke svatořečení Matky Terezy otevřel papež loni v prosinci, když uznal zázrak jí přisuzovaný. Média považují za nejpravděpodobnější datum svatořečení 4. září, den před výročím jejího úmrtí v roce 1997. Podmínkou svatořečení jsou dva zázraky. První zázrak se měl stát 5. září 1998 v Bangladéši, kde ženu s nádorem v břiše uzdravily modlitby k Matce Tereze. Druhý zázrak z roku 2008 se také týká nevysvětlitelného uzdravení nemocného muže v Brazílii, za kterým také údajně stály modlitby k této misionářce.
Členky Terezina řádu při oslavách stého výročí narození Matky Terezy.
Členky Terezina řádu při oslavách stého výročí narození Matky Terezy. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy