V Černém moři ztroskotala loď s iráckými migranty. Nejméně 21 jich na cestě do Rumunska utonulo

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 9. 2017 23:01
Nejméně 21 lidí utonulo a dalších pět se pohřešuje po páteční havárii rybářské lodi s migranty u tureckých břehů Černého moře. Dalších 40 pobřežní stráž zachránila, uvedla agentura Reuters. Do záchranné operace se zapojily i posádky několika obchodních lodí a letadlo pobřežní stráže. Rybářská loď ztroskotala v časných ranních hodinách nedaleko pobřežního města Kefken, asi 200 kilometrů východně od Istanbulu. Na havárii upozornila obchodní loď, která zachytila nouzový signál. Migranti podle italských úřadů pocházeli z Iráku a měli namířeno do Rumunska. Od 13. srpna do 9. září bylo na trase zadrženo přes 830 běženců a deset pravděpodobných převaděčů.
Rumunská pohraniční police pomáhá migrantům, kteří připluli po Černém moři - ilustrační foto.
Rumunská pohraniční police pomáhá migrantům, kteří připluli po Černém moři - ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy