V čele srbského kabinetu bude poprvé stát žena, nezávislá Ana Brnabičová

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2017 19:34
Srbský prezident Alexandr Vučič ve čtvrtek pověřil sestavením nové vlády dosavadní ministryni veřejné správy a místní samosprávy Anu Brnabičovou. Kontroverzní nezávislá politička se tak stane první ženou v čele srbského kabinetu, napsala agentura Reuters. "Věřím, že Ana Brnabičová má všechny osobní i profesionální kvality. Jsem si jistý, že bude pracovat tvrdě, že projeví respekt k politickým stranám a že společně s dalšími ministry bude pracovat ve prospěch Srbska," řekl Vučič.
Srbský prezident Vučič
Srbský prezident Vučič | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy