V Calaiské úžině se srazila nákladní loď s tankerem, znečištění moře ale nehrozí

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 7. 2017 18:18
Calaiské úžině mezi Británií a Francií se v noci na sobotu srazila nákladní loď s plně naloženým tankerem. Nikdo z posádek obou plavidel není zraněn a zřejmě nehrozí ani znečištění moře, tanker ale nemůže manévrovat. Proto bude odtažen do přístavu v Belgii nebo Nizozemsku. Britské námořní záchranné centrum informovalo francouzskou stranu o kolizi 183 metrů dlouhého tankeru Seafrontier se 38 000 tunami benzinu s 224 metrů dlouhou nákladní lodí Huayan Endeavour, která nepřepravuje žádný náklad. Obě plavidla plují pod vlajkou Hongkongu. K nehodě podle centra došlo přibližně 33 kilometrů od města Dunkerque v britské zóně. Na palubě Seafrontier je 27 členů posádky.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy