V Burgasu sjelo z dráhy letadlo české společnosti Travel Service, nikdo se nezranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 7. 2017 14:09
V bulharském městě Burgas sjelo v úterý po přistání z dráhy letadlo Airbus A230, které pro českou společnost Travel Service provozovala řecká společnost Orange2fly. Letadlo přiletělo do Burgasu z Brna. Nikdo neutrpěl žádné zranění. Na palubě letadla se nacházelo 178 cestujících a šest členů posádky. Letiště v Burgasu bylo po nehodě uzavřené a všechny lety byly odkláněny do Varny. Provoz na letišti v Burgasu se začal obnovovat v úterý odpoledne.
V Burgasu sjelo z dráhy letadlo české společnosti Travel Service, nikdo se nezranil | Video: Zdeněk Kupsa

Burgas (Bulharsko)/Praha - V bulharském černomořském městě Burgasu sjel v úterý ráno z přistávací dráhy letoun Airbus A230, který přiletěl z Brna. ČTK o tom informovala mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková.

Podle dosavadních informací nebyl nikdo zraněn. Letiště v Burgasu bylo po nehodě několik hodin uzavřené.

Mluvčí rovněž sdělila, že letadlo na dané lince z Brna do Burgasu provozovala pro Travel Service řecká společnost Orange2fly. Na jeho palubě bylo 178 cestujících a šest členů posádky, nikdo z nich při události neutrpěl zranění. Všichni vystoupili jako obyčejně po schodech.

Airbus A230 se podle Dufkové "po přistání při opouštění přistávací dráhy ocitl mimo zpevněnou plochu letištní plochy". Podle původní informace, kterou dostala od pracovníků letiště v Burgasu, měl letoun sjet ze zpevněné plochy jen předním kolem.

Pro lidi, kteří se měli airbusem vracet do Česka, Travel Service podle Dufkové nyní zajišťuje náhradní leteckou dopravu. Stroj společnosti Orange2fly nyní v Burgasu prochází technickou kontrolou.

Letiště v Burgasu bylo po této nehodě několik hodin uzavřené a všechny lety byly odkláněny do dalšího bulharského města na černomořském pobřeží, do Varny. Podle webových stránek letiště v Burgasu se od 12.15 místního času (11.15 SELČ) postupně obnovuje provoz.

Podle tiskového střediska letiště zatím není jasné, zda se jednalo o chybu pilota, nebo zda sjetí letounu z dráhy způsobilo něco jiného. Podrobnosti zjišťují vyšetřovatelé bulharského ministerstva dopravy.

Bulharská média v souvislosti s touto událostí připomněla, že přesně před pěti lety, 18. července 2012, byl na letišti v Burgasu spáchán teroristický útok na autobus s izraelskými turisty. Sebevražedný atentátník tehdy explozí výbušniny zabil pět Izraelců a bulharského řidiče autobusu.

Proces se dvěma spolupachateli, kteří jsou však stále na útěku a budou souzeni v nepřítomnosti, byl již několikrát odložen, s jeho zahájením se nyní počítá 20. září.

 

Právě se děje

Další zprávy