reklama
 
 

Během soudního přelíčení s moskevským gangem došlo k přestřelce. Tři lidé zemřeli

Aktualizováno 1. 8. 2017 15:03
Tři mrtvé si vyžádal útok u soudu v Moskvě. O střelbě informovala agenturu Reuters ruská právnička, která se na místě nacházela. Agentura AP s odkazem na ruské informační zdroje píše o minimálně dvou zraněných. Podle agentury TASS došlo k přestřelce poté, co se několik obžalovaných pokusilo utéct a vzít střelné zbraně ochrance soudu. Úřady uvedly, že k incidentu došlo během slyšení v případu devítičlenného gangu, jehož členové jsou podezřelí ze zabití 17 motoristů. Podle prokuratury pokládali na silnice hroty, kradli auta a stříleli jejich řidiče.

Moskva - Divoká přestřelka se v úterý strhla v budově moskevského oblastního soudu při eskortování skupiny osob obžalovaných ze série vražd a loupežných přepadení.

Při pokusu o útěk byli tři vězňové zabiti a dva zraněni, střelná zranění rovněž utrpěli dva policisté a jeden příslušník Národní gardy.

Před soudem měli stanout členové devítičlenné skupiny, kteří podle obžaloby v letech 2012-2014 terorizovali řidiče na silnicích v okolí Moskvy a ve městě Kaluga jihozápadně od metropole.

Zastavovali vozidla s pomocí bodců na silnici a řidiče zabíjeli a okrádali.

Obviněni jsou ze sedmnácti vražd, dvou pokusů o vraždu, z loupežných přepadení a nezákonného držení zbraní. Všichni obžalovaní jsou podle agentury TASS přistěhovalci ze zemí střední Asie.

GTA gang

Po převezení do budovy soudu se členové skupiny pokusili o útěk. Odzbrojili policejní doprovod, několik osob zadrželi jako rukojmí a zahájili palbu.

Podle očitých svědků padlo až 20 výstřelů. Proti policistům střílelo pět lidí, z nich tři byli na místě zabiti a dva zraněni. Po incidentu bylo jednání soudu obnoveno.

Podle nepotvrzených informací médií se údajní bandité hlásí k islamistickým hnutím, někteří z nich se prý zapojili i do bojových akcí v Sýrii. Novináři skupinu přejmenovali na "Banda GTA" podle analogie s britskou počítačovou hrou Grand Theft Auto, v níž hráči plní role vrahů, lupičů a nájemních zločinců.

Ruská televize NTV letos podle osudů údajných banditů natočila desetidílný seriál nazvaný Trasa smrti.

autoři: ČTK, Zahraničí | 1. 8. 2017 14:31

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama