V budově burzy v Jakartě se zřítilo patro. Nejméně 75 lidí je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 1. 2018 11:47
V burzovní budově v indonéské metropoli Jakartě se v pondělí kolem poledne místního času (06:00 SEČ) zřítila konstrukce. Nejméně 75 lidí je zraněných, informují média s odvoláním na indonéskou policii. Příčiny neštěstí zatím nejsou známé. Burza přerušila provoz, odpolední obchodování ale pokračovalo podle plánu. Podle médií se propadla mezipodlažní podesta nad vstupní halou, kterou zasypaly mohutné kusy betonu a další trosky. Mezi zraněnými je řada univerzitních studentů, kteří byli v době neštěstí na exkurzi. Agentura Reuters napsala, že při stavbě budov v Indonésii se často nedodržují bezpečnostní předpisy.
V burze v Jakartě se zřítilo patro.
V burze v Jakartě se zřítilo patro. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy