Do institutu pro kriminologii najelo auto s bombou. Útočník zřejmě chtěl zničit důkazy

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 29. 8. 2016 17:03
V institutu pro kriminologii na severu Bruselu vybuchla v pondělí v noci bomba. Budova byla prázdná a nikdo nebyl zraněn, uvedla agentura Reuters s odkazem na televizní stanici RTL. Institut se nachází na severním předměstí Bruselu Neder-Over-Hembeek. Další informace o incidentu zatím nejsou známé. Policisté v souvislosti s výbuchem zadrželi pět osob, které ale posléze propustili. Policie nemá žádné indicie, které by ukazovaly na teroristický čin, i když i tuto verzi prověřuje. Podle prokuratury ale šlo s největší pravděpodobností o akci spáchanou organizovaným zločinem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brusel – Zatím neznámí útočníci odpálili v noci na pondělí bombu u budovy institutu pro kriminologii na severu belgické metropole Bruselu.

Podle místních médií v areálu vznikly značné hmotné škody, ale nikdo nebyl zraněn, budova byla v době činu prázdná.

Policisté v souvislosti s výbuchem zadrželi pět osob, které ale posléze propustili. Prokuratura sdělila agentuře AP, že za cíl útoku považuje snahu zničit některé vyšetřovací spisy.

K útoku došlo kolem 2:30 SELČ. Auto prorazilo zábrany u institutu a útočníci, jejichž počet je nejasný, odpálili nálož, kterou umístili na jednom z oken laboratoří. Na místě vypukl požár, který likvidovaly tři desítky hasičů. Pachatelé zanechali v areálu také ohořelé vozidlo.

Podle mluvčího hasičů Pierrea Meyse byl výbuch tak silný, že vyrazil okna budov v okruhu desítek metrů. Policie nemá žádné indicie, které by ukazovaly na teroristický čin, i když i tuto verzi prověřuje. Podle prokuratury ale šlo s největší pravděpodobností o akci spáchanou organizovaným zločinem. Vyšetřovatelé agentuře AP sdělili, že za cíl útoku považují snahu zničit některé vyšetřovací spisy. Ústav slouží ke zkoumání materiálu nalezeného v terénu při objasňování trestných činů.

V Belgii platí druhý nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli terorismu. V březnu zaútočili na bruselském letišti a v metru sebevražední atentátníci, kteří zabili 32 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy