V Británii zatkli skupinu mladých lidí, kteří podle policie zaútočili na běžence z Íránu

ČTK ČTK
2. 4. 2017 13:50
Napadený sedmnáctiletý Kurd kvůli krvácení do mozku bojuje v nemocnici o život. Mladý žadatel o azyl byl napaden v Londýně na ulici. Policie v neděli oznámila, že šestice zatčených je podezřelá z pokusu o vraždu a z výtržnictví. Útočníci násilí vůči íránskému mladíkovi ukončili, až když se ozvala policejní siréna a napadenému přišli na pomoc okolostojící lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Londýn - Britská policie zatkla šest osob v souvislosti s útokem na íránského uprchlíka.

Napadený sedmnáctiletý Kurd je žadatelem o azyl a utrpěl zranění lebky a krvácení do mozku. Podle britských médií bojuje v nemocnici o život.

Mezi šesti zatčenými jsou čtyři muži a dvě ženy, všichni ve věku kolem 20 let. Na uprchlíka, který stál na autobusové zastávce se dvěma přáteli v londýnské části Croydon, zaútočilo v pátek osm lidí.

Nejprve se zajímali o to, odkud mladík pochází, a když se dověděli, že je žadatelem o azyl, začali ho honit. Íránec skončil v bezvědomí na zemi, když ho členové gangu opakovaně kopali do hlavy. Jeho dva společníci utrpěli lehká zranění.

Policie v neděli oznámila, že šestice zatčených je podezřelá z pokusu o vraždu a z výtržnictví. Útočníci násilí vůči íránskému mladíkovi ukončili, až když se ozvala policejní siréna a napadenému přišli na pomoc okolostojící lidé.

Kriminalita z "nenávisti"

Na incident reagovalo několik politiků. Státní tajemník pro výstavbu a plánování Gavin Barwell útočníky označil za spodinu. "Je to hrozný čin a doufám, že lidé, kteří jsou za něj odpovědní, budou rychle dopadeni a budou postaveni před britskou justici," řekl.

Stínová ministryně vnitra Diane Abbottová prohlásila, že se konzervativcům nepodařilo zabránit kriminalitě páchané z nenávisti. "Bohužel nejde o izolovaný incident, ale o součást neustále se navyšující kriminality z nenávisti, na kterou musí konzervativní vláda reagovat," řekla.

Agentura AP připomněla, že v Británii se od loňska, kdy se Britové v referendu vyslovili pro odchod své země z Evropské unie, množí xenofobní útoky. Loni v srpnu dav mládeže ve městě Harlow napadl dvojici Poláků a jeden z nich na následky zranění zemřel. Později se pak po hádce stal v Londýně obětí vraždy jednatřicetiletý Čech.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy