Britská policie zadržela v případu zotročovaných Čechů dalších šest lidí

ČTK ČTK
3. 10. 2018 18:29
Ve městě Lydd byli zadrženi muži ve věku 28 a 52 let, ve Folkestonu pak muži ve věku 34 a 39 let a v Doveru 22letý muž a 26letá žena.
Dover.
Dover. | Foto: Shutterstock

Londýn - Šest lidí zadržela ve středu na jihovýchodě Anglie britská policie v souvislosti s vyšetřováním případu obchodování s lidmi a moderního otrokářství, kvůli kterému už v květnu ve vazbě skončili čtyři Češi. Jaké občanství mají ve středu zadržené osoby, policie hrabství Kent v prohlášení nesdělila. Oběti zotročování pocházely z Česka.

Policisté ve středu brzy ráno zadrželi šest osob, které podezřívají z obchodování s lidmi, uvedla kentská policie. Ve městě Lydd byli zadrženi muži ve věku 28 a 52 let, ve Folkestonu pak muži ve věku 34 a 39 let a v Doveru 22letý muž a 26letá žena. Není jasné, zda jsou v nějakém příbuzenském vztahu vzájemně či k osobám zadrženým na jaře.

Po květnové razii, kterou v souvislosti se stejným případem provedla policie rovněž ve městech Lydd, Folkestone a Dover, skončili ve vazbě čtyři čeští občané. Policisté tehdy zároveň osvobodili 12 lidí, které podezřelí podle nich vykořisťovali. Také oni pocházeli z Česka. Zpravodajský server BBC v květnu informoval, že zadržená čtveřice má vazby nejen na Česko, ale i na Slovensko.

"Obchodování s lidmi a moderní otrokářství jsou nejrychleji rostoucími oblastmi mezinárodní kriminality. Jsou obrovským zdrojem příjmů pro lidi zodpovědné za tyto činy, kterým nezáleží na utrpení, jež způsobují svým obětem. Ty jsou často nalákány do Spojeného království pod příslibem lepšího života," uvedl vyšetřovatel kentské policie James Derham.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy