Britská policie zadržela v případu zotročovaných Čechů dalších šest lidí

ČTK ČTK
3. 10. 2018 18:29
Ve městě Lydd byli zadrženi muži ve věku 28 a 52 let, ve Folkestonu pak muži ve věku 34 a 39 let a v Doveru 22letý muž a 26letá žena.
Dover.
Dover. | Foto: Shutterstock

Londýn - Šest lidí zadržela ve středu na jihovýchodě Anglie britská policie v souvislosti s vyšetřováním případu obchodování s lidmi a moderního otrokářství, kvůli kterému už v květnu ve vazbě skončili čtyři Češi. Jaké občanství mají ve středu zadržené osoby, policie hrabství Kent v prohlášení nesdělila. Oběti zotročování pocházely z Česka.

Policisté ve středu brzy ráno zadrželi šest osob, které podezřívají z obchodování s lidmi, uvedla kentská policie. Ve městě Lydd byli zadrženi muži ve věku 28 a 52 let, ve Folkestonu pak muži ve věku 34 a 39 let a v Doveru 22letý muž a 26letá žena. Není jasné, zda jsou v nějakém příbuzenském vztahu vzájemně či k osobám zadrženým na jaře.

Po květnové razii, kterou v souvislosti se stejným případem provedla policie rovněž ve městech Lydd, Folkestone a Dover, skončili ve vazbě čtyři čeští občané. Policisté tehdy zároveň osvobodili 12 lidí, které podezřelí podle nich vykořisťovali. Také oni pocházeli z Česka. Zpravodajský server BBC v květnu informoval, že zadržená čtveřice má vazby nejen na Česko, ale i na Slovensko.

"Obchodování s lidmi a moderní otrokářství jsou nejrychleji rostoucími oblastmi mezinárodní kriminality. Jsou obrovským zdrojem příjmů pro lidi zodpovědné za tyto činy, kterým nezáleží na utrpení, jež způsobují svým obětem. Ty jsou často nalákány do Spojeného království pod příslibem lepšího života," uvedl vyšetřovatel kentské policie James Derham.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy